Kariera w kancelarii prawnej. Dołącz do grona adwokatów, radców, aplikantów
Tel./fax +48 61 842 74 47, e-mail: sekretariat@sangowski.pl
Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Sangowski Od 20 lat prawo ubezpieczeń i odszkodowania 20 lat doświadczenia w obronie dobra klienta Rzetelność, efektywność, specjalizacja Nieszablonowy sposób działania

Z jakiej pomocy prawnej najczęściej korzystają firmy?


Prowadzenie własnej firmy, niesie za sobą dużą odpowiedzialność, dlatego niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej warto zadbać o odpowiednią opiekę prawną. Mogą z niej skorzystać zarówno przedsiębiorstwa, jak i grupy kapitałowe czy spółki handlowe. Najlepiej zwrócić się o nią do specjalistów, którzy posiadają niezbędną wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Popularne usługi prawne dla przedsiębiorstw

Najczęściej przedsiębiorcy sięgają po pomoc prawną, przy rozwiązywaniu bieżących zadań lub problemów w firmie. Jedną z najczęstszych usług prawnych w firmach jest konstruowanie i zawieranie umów, lecz także sporządzanie aktów wewnętrznych organów statutowych. Takie dokumenty są często pisane niezrozumiałym językiem, dlatego dzięki konsultacji z prawnikiem przedsiębiorcy niekiedy otrzymują konieczne wyjaśnienia niezrozumiałych kwestii. W ten sposób zyskują pewność znaczenia podejmowanych działań i ich ewentualnego ryzyka.

Pomoc prawna okazuję się również bardzo przydatna, gdy firma musi uczestniczyć w postępowaniach przed sądem, a także innymi organami administracji publicznej. Dodatkowo konsultacja prawna jest nieoceniona przy ewentualnych przekształceniach, fuzjach i przejęciach przedsiębiorstw.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej dla firm?

Przedsiębiorcy, coraz częściej zauważają jak duże znaczenie dla funkcjonowania firmy, ma rzetelne i terminowe wypełnianie dokumentów urzędowych. Korzystając z kompleksowej pomocy prawnej, firma może oddelegować te obowiązki kancelarii, zyskując tym samym czas na inne aktywności, takie jak rozwój. Decydując się na pomoc prawną w firmie, znacznie zmniejsza się ryzyko popełnienia błędu, a także ułatwia i rozjaśnia podejmowanie decyzji strategicznych dla przedsiębiorstwa.

Pomoc prawna świadczona przez zewnętrzną kancelarię, może okazać się bardzo pomocna szczególnie w początkowej fazie powstawania działalności gospodarczej. Jednak również na dalszych etapach jej funkcjonowania, pojawia się wiele pytań, które rozpatrywane samodzielnie mogą niepotrzebnie pochłaniać dużo cennego czasu. Mając zaufanego prawnika, zorientowanego w specyfice działania firmy, wypełnianie skomplikowanych pism i dokumentów, a także załatwianie problematycznych spraw organizacyjno-prawnych może okazać się znacznie szybsze i bezstresowe.

Wróć